2017-10-12

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 9 najlepszych kandydatów z różnych ośrodków w kraju, reprezentujących różne dziedziny informatyki. Wiedza i potencjał badawczy wraz z aktywnością naukową zostały wysoko uznane przez Radę Nagrody. Zwycięzcą tego konkursu został Jakub Nalepa z Politechniki Śląskiej.

Uroczystość wręczenia Nagrody Lipskiego odbyła się 12 października 2017 r. w budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, którą otworzył przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Informatyki prof. Jan Madey. Powitał on przedstawicieli współorganizatorów konkursu, gości z Politechniki Śląskiej, a także laureatów, tegorocznych i tych z poprzednich lat.

Witolda Lipskiego jako przyjaciela i patrona Nagrody wspomniał prof. Krzysztof Apt.

Prace Rady Nagrody podsumował przewodniczący Rady Nagrody prof. Leszek Pacholski i ogłosił laureata tegorocznej edycji konkursu. Dyplom wręczył prof. Włodzimierz Marciński - prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Istotnym punktem spotkania było wystąpienie Jakuba Nalepy odnośnie swoich zainteresowań naukowych dotyczących ewolucyjnego uczenia maszynowego.