logo

2024-05-01

Zakończyła się XVIII edycja Olimpiady Informatycznej Juniorów!

Gratulujemy uczennicom i uczniom, którzy podjęli wyzwanie i zdecydowali się na start w zawodach. Kierujemy serdeczne podziękowania do nauczycieli, opiekunów, rodziców, sponsorów, jak również do Ministerstwa Edukacji Narodowej i wszystkich osób, które przyczyniły się do urzeczywistnienia tegorocznej Olimpiady.

Zwycięzcami finałów XVIII OIJ zostali Piotr Dybich reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 im. Orła Białego w Strzyżowie oraz Krzysztof Witkowski ze Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej z Warszawy. Obydwaj zawodnicy osiągnęli wyjątkowy rezultat zdobywając komplet punktów.

Komitet Organizacyjny OIJ przyznał również osobom uczestniczącym w końcowym etapie rywalizacji tytuły finalistów, wyróżnienia oraz tytuły laureatów trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia.

Ceremonię przyznania wyróżnień i rozdania nagród uświetniła swoją obecnością Pani Ministra Edukacji Narodowej Barbara Nowacka. Bardzo dziękujemy za to zaangażowanie.

Specjalne podziękowania chcemy skierować do firm Luxoft i Bank Pekao S.A.. Dzięki ich wsparciu osoby uczestniczące w zawodach otrzymały atrakcyjne nagrody. Dziękujemy również Uniwersytetowi Warszawskiemu za gościnę i pomoc w organizacji finałów tegorocznej Olimpiady.

Dziękujemy również firmie Inter Europol S.A. z Marek, która zapewniła uczestnikom finałów dodatkowy słodki poczęstunek.

Fot. Konrad Trześniak/MEN (więcej zdjęć na Facebooku OIJ: https://www.facebook.com/OIJuniorow