logo

docent w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego

Matematyk, informatyk, nauczyciel akademicki. Pracuje w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego na stanowisku docenta. Doktoryzował się z teorii sieci Petriego.  Naukowo zajmuje się teorią współbieżności i jej zastosowaniami w opisie procesów biznesowych, jak również interfejsami użytkownika i edukacją informatyczną.

Autor wielu projektów programistycznych i programów, z bogatą praktyką w łączeniu informatyki z biznesem. Zaproszone wykłady na wielu uczelniach, m.in. Uniwersytach Stanforda, Hamburskim, w Mediolanie (Bicocca), Aarhus, Hasselt, Saragossie, Lizbonie, Makao, Sydney (UNSW), Austin, Kalifornijskim w Irvine i Riverside.

Popularyzator matematyki i informatyki. Członek Komitetu Redakcyjnego miesięcznika Delta i autor wielu artykułów popularyzatorskich. Współtworzył Olimpiadę Informatyczną i od początku jest  zaangażowany w jej organizację. Autor wielu zadań i opracowań olimpijskich. Współpracuje z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, dla którego przeprowadził wiele warsztatów na poziomie gimnazjalnym i licealnym. Przewodniczy jury Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej.

Interesuje się skutkami społecznymi informatyzacji, czyli tym, jak rozwój nowoczesnych technologii wpływa na społeczeństwo. Autor cyklu felietonów na te tematy w czasopiśmie Teleinfo. Z czasów licealnych mistrz Warszawy juniorów w szachach i dwukrotny finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W wolnym czasie uwielbia słuchać muzyki klasycznej, podróżować i udzielać się towarzysko, szczególnie podczas rozgrywek w szachy, brydża i go. Dużą przyjemność sprawia mu dobra lektura.